Skip to main content


اخبار

دیابت و کرونا

شیوع بیماری دیابت در ایران بالاست. بیماران مبتلا به دیابت، بیشتر دچار عفونت های مختلف از جمله عفونت های تنفسی می شوند و امکان شدید بودن عفونت در آن ها بیشتر است. هر چه وضعیت کنترل قند خون بهتر باشد، بدن بهتر می تواند با عفونت ایجاد شده، مقابله کند. وجود بیماری های مزمن دیگر مانند فشار خون بالا و بیماری قلبی و ریوی نیز خطر را بیشتر می کند. پس در شرایط کنونی با شیوع ویروس جدید یعنی کرونا، به عنوان یک فرد مبتلا به دیابت، تلاش می کنیم به تمام اصول ایمنی توصیه شده عمل کنیم تا به این ویروس مبتلا نشویم یا اگر هم مبتلا شدیم، به راحتی بیماری را پشت سر بگذاریم. با هم این اصول را مرور می کنیم:

-        با رعایت رژیم غذایی، فعالیت و ورزش بیشتر در منزل و مصرف منظم داروهای دیابت و فشار خون، سعی می کنیم کنترل قند خون در بهترین وضعیت باشد.

-        تا جایی که ممکن است از منزل خارج نمی شویم.

-        برای ویزیت های دوره ای و تجدید نسخه های دارویی، در حد امکان، یکی از افراد جوان و سالم خانواده به مطب پزشک یا درمانگاه مراجعه می کند.

-        برای سوالات و مشکلات غیراورژانس پزشکی، در حد امکان، از طریق تماس تلفنی طبق هماهنگی با پزشک معالج یا درمانگاه اقدام می نماییم.

-        فعلا در میهمانی شرکت نمی کنیم و به سفر نمی رویم.

-        در صورت خروج از منزل، تا جایی که ممکن است، در محل های شلوغ حاضر نمی شویم.

-        با دیگران دست نمی دهیم و روبوسی نمی کنیم.

-        بهداشت فردی را رعایت می کنیم؛ مهم ترین نکته، شست و شوی مناسب دست ها با آب و صابون و خشک کردن آن ها با دستمال کاغذی است. در صورت داشتن علامت های بیماری، از ماسک استفاده می کنیم.

-        اعضای خانواده ما نیز با دقت بیشتری اصول بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت می نمایند و در صورت داشتن علائم بیماری مانند تب، سرفه و تنگی نفس، ضمن توصیه به پیگیری مطابق دستورالعمل های  عمومی پیشگیری و درمان، با احترام از آن ها دوری می کنیم.


نظر شما:

Back to top 
news search phone-fill research phone-fill marker-fill liaison email-fill facebook twitter youtube translate